KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16086289
nr 1608 6289
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
"Ett litet hus". Signerad. Blandteknik, bildmått: 27x32 cm, yttermått inklusive ram: 48x52 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
500 kr
måndag 25 mars 2024
kl 19:17:42
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg